101 کاربرد تجاری پیام کوتاه-فصل هفتم

101 کاربرد تجاری پیام کوتاه-فصل هفتم

محتویات
1.فروش محصولات و بازاریابی
2.خدمات مشتری و مدیریت ارتباطات
3.مدیریت فرایندهای تجاری و مدیریت داخلی
4.تکنولوژی اطلاعات ومدیریت سیستم
5.حمل و نقل و اقدامات مربوط به تهیه و توزیع
6.جهانگردی و توریسم
7.خدمات مالی
8.شبکه های اجتماعی

 

 

7.خدمات مالی
89.کنترل اعتبار:
Creditgate امکان دسترسی فوری و زنده موبایل به اطلاعات اعتباری و عضو هیئت مدیره را در همه شرکتهای سهامی خاص انگلستان امکانپذیر می کند. برای بازیابی اطلاعات:کاربران موبایل نام شرکت یا شماره آن و یا نام عضو هیئت مدیره(با پیشوند کلمه"عضو هیات مدیره")را درقالب یک پیام متنی به شماره تلفن اختثاثب ارسال می کنند.
سپس به سادکی با پاسخ دادن به 1، 2، 3یا 4و... تا پیامهای بعدی ، می توان یک گزارش پیام کوتاه را انتخاب کرد.


90.نقل و انتقالات نقدینگی:
_بزرگترین اپراتور تلفن همراه کنیا،"Safaricom"، به مشتریان خود اجازه می دهد تا از طریق پیام کوتاه به دیگر کاربران تلفن،وجه نقد ارسال کنند.انتظار می رود که M-Peasaبانکداری را در کشوری که بیش از 80%مردم آن از بخش مالی اداری محروم هستند،متحول کند. کاربران برای ارسال پول،آن را به یک کارگزار ثبت شده-برای نمونه یک خرده فروش- ارسال می کنند که به صورتحساب مجازی آنها اعتبار می دهد.سپس آنها مبلغی بین صد شیلینگ(74پوند) و 35000 شیلینگ(259پوند) را از طریق پیام متنی به کیرنده دلخواه ارسال می کنند-حتی شخصی در یک شبکه متفاوت تلفن همراه- که آن را با ورود یک کد مخفی و نشان دادن شماره شناسایی، نقد می کند.
Ukashکه به بیست کشور در اروپا،سرویسدهی می کند،به کاربران اجازه می دهد که به بانک رفته و فرمی را دریافت کنند تا برای پرداخت وجه، یک کد 19 رقمی مطمئن دریافت کنند که از طریق پیام کوتاه ارسال می شود.هنگامی که از آنها درخواست می شود که در هر یک از صدها وب سایت پذیرنده Ukash وجهی پرداخت کنند،این شماره فاکتور مورد استفاده قرار می گیرد.


91.به روز رسانی های قیمت های سهام:
Advance Financial Network که ارائه دهنده اطلاعات مالی آنلاین می باشد، یکی از شرکتهایی است که سرویس پیام کوتاه را برای سرمایگذاران خصوصی فراهم می کند.این سرویس به کاربران تلفن همراه امکان می دهد تا با ارسال پیامک حاوی نماد سهام این شرکت،اطلاعاتی را درباره ی قیمت سهامهای انتخابی خود دریافت کنند.کاربران تلفن همراه ظرف مدت ده ثانیه ،یک پیامک کوتاه دریافت خواهند کرد شرح دقیقی از اطلاعات زیر را ارائه می دهد:قیمت فعلی سهام،قیمت فروش و قیمت خرید و همچنین قیمتهای بالای سهام،قیمتهای پایین سهام و قیمتهای بسته شدن سهام.


92.هشدارهای بانکداری:
_بانک آمریکا منتخبی از هشدارهای پیامکی را به مشتریان ارائه می دهد بطوری که آنها در جریان هر فعالیت مهمی در حسابهای جاری،پس انداز و کارت اعتباری قرار می گیرند.مشتریان می توانند این هشدارها را از طریق ایمیل یا پیامک دریافت کنند.
_خدمات بانکداری الکترونیک(First National Bank) FNBمی توان از طریق ارسال پیام کوتاه به مشتریان خود،آنها را فورا در جریان تراکنشاهی حساب قرار دهند. و به مشتریان امکان می دهند که از آخرین فعالیتهای انجام گرفته در حسابهای خود مطلع بوده و با نظارت و کنترل دقیق،هر گونه کلاهبرداری را تشخیص دهند.


93.وام های کوتاه مدت:
Ferratumin Finland یک سرویس وام کوتاه مدت را در هلند ارائه میکند.مشتریان می توانند با ارسال یک پیام کوتاه به شرکت همراه با نام،تاریخ تولد،شماره حساب و آدرس،مقدار 100تا300 یورو را به مدت 15 روز وام بگیرند.اگر از قبل ثبت نام کرده باشند، پول در عرض 10دقیقه به حساب آنها واریز خواهد شد. مشتریانی که برای اولین بار از این سرویس استفاده می کنند، باید 24 ساعت منتظر بمانند.


94.بیمه کوتاه مدت فوری/سیاستها:
شرکت بیمه آفریقای جنوبی،Metropolitan Life،سرویسی به نام Cover2Goرا باب کرده است که سرویس پوشش بیمه را برای افراد کم درآمد در آفریقای جنوبی،ارائه می دهد.هزینه های این سرویس راند (حدود 1 دلار)است که از کل زمان مکالمه تلفن همراه کسر می شود و بیمه عمر فوری را به مدت شش روز فراهم می کند که در صورت مرگ بر اثر تصادف ،60000راند(حدود 6300دلار)به بیمه شده پرداخت می شود.


95.خرید و فروش سهام:
شرکت استرالیایی خرید و فروش سهام،Bell Directt،سرویس پیام کوتاه خرید و فروش سهام را ارایه می کند.سرمایه گذاران می توانند از طریق یا یک مرکز تلفن به خرید و فروش سهام بپردازند.این شرکت به کاربران اجازه می دهد تا سهام را خرید و فروش کنند،مظنه ها،قیمت سهام و اطلاعات شرکت را به صورت رایگان دریافت کرده،آگهی های شرکت را دنبال کرده و سهام مطلوب و مورد علاقه ی خود را مشاهده کنند.


96.شماره های کارت اعتباری مجازی:
VISAیک"کارت ویزای مجازی"را ارایه می کند که فقط به عنوان رشته ای از اعداد بر روی یک قبض رسید از پیش پرداخت شده وجود دارد.این کارت با وارد کردن شماره ارجاع حساب(که در زمان خرید ارائه می شود)از طریق یک وب سایت امن،فعال می شود که شماره حساب ویزا،تاریخ انقضاءو یک کد امنیتی سه رقمی را تولید می کند.این اطلاعات از طریق ایمیل یا پیامک برای کاربر رسال می شود.


97.هشدارهای دستگاه خودپرداز:
شرکتSatcom Networks Africaبرای هشدار دادن به بانکهای تانزانیا در مورد هر گونه مشکل موجود یا قریبالوقوع در دستگاه های خود پرداز،از پیامک استفاده می کند.


98.پرداخت برای خدمات نقدی:
وب سایتhttps://textpayme.amazan.com/sdui/index.htmlبه کاربران اجازه می دهد تا از طریق پیامک به ارسال و دریافت وجه بپردازند.کاربر برای پرداخت باید مبلغ مورد نظر و شماره تلفن همراه گیرنده را وارد کند،تراکنش واریز وجه بلافاصله انجام خواهد گرفت.